Skypen met Golden House in Myanmar

Skypen met Golden House in Myanmar

Geplaatst op: dinsdag 02 juni 2015

De Elde Intern is het personeelsmagazine van het Elde College in Schijndel. Deze school heeft in december een grote kerstactie voor ons project gehouden. We schreven daar al eerder over. Eén van de wensen was dat leerlingen van het Elde College in contact zouden komen met jongeren in The Golden House. Die ontmoeting hebben stichtingslid Annemarie Staatsma en stagiaire Lizette Straten op 13 mei tot stand gebracht. Zij waren op dat moment ter plaatse en hebben een skypeverbinding met Nederland opgezet met brugklasleerlingen van tweetalig VWO.

In het personeelsblad werd hierover het volgende geschreven:

Herinner je je nog ons doel van de kerstactie? Dat was The Golden House in Myanmar. Leerlingen daar wilden graag beter Engels leren en hadden daarvoor onder andere goede internetverbinding nodig. Deze verbinding hebben we nu uitgetest. Eén van onze tweetalige brugklassen heeft via Skype contact gelegd met 15 leerlingen van The Golden House. We hebben eerst een soort vriendenboekje gemaakt, waarin onze leerlingen zich voorstellen zodat de kinderen daar een beter beeld van ons leven konden krijgen. De leerlingen in The Golden House zochten een leuke Nederlandse jongen of meisje uit met wie ze wilden praten en schrijven. Via Skype hebben ze nu het eerste contact met elkaar gelegd. Mooi om te zien hoe die werelden anders zijn. Een hoop gelach om onze kleding, lange haren van een jongen en spijkerbroek van de juf. En wij waren onder de indruk van hun enorme enthousiasme, soort klei op hun gezicht en hun jonge uiterlijk. Die leerlingen wilden van onze leerlingen onder andere weten wat hun ‘ambition’ was. Onze leerlingen hebben meestal nog geen flauw idee wat ze later willen worden. Deze Myanmarese kinderen wisten dat allemaal.  Bij de vakken geschiedenis, aardrijkskunde en levensbeschouwing werd daarna aandacht aan Myanmar besteed. We maken er een mooi project van en hopen dit verder uit te bouwen!